پسته فندقی

پسته فندقی

خصوصیات درخت:
این رقم دارای قدرت رشد متوسط و عادت رشد گسترده می باشد. ارتفاع درخت ۵/۳۰۸ سانتیمتر (متوسط) و عرض تاج درخت ۳۸۰ سانتیمتر (دارای بیشترین عرض در بین رقمها) است. این رقم مهمترین رقم کاشته شده در استان کرمان بوده و ۵۵ تا ۶۰% کل باغات پسته استان را به خود اختصاص داده است.
گلدهی: شروع گلدهی در این رقم ۱۳ فروردین ماه (متوسط گل)، مرحله پایان گلدهی ۲۰ فروردین ودارای طول دوره گلدهی ۱۱ روز است.
خصوصیات برگ: درصد برگهای سه برگچه ای ۶/۵۴% (متوسط) و درصد برگهای پنج برگچه ای ۲/۳۹% (زیاد) است. طول برگ ۳/۱۶۲ میلی متر (متوسط) عرض برگ ۴/۱۴۳میلیمتر (کم)، طول برگچه انتهایی ۶/۸۲ میلیمتر (متوسط)، عرض برگچه انتهایی ۸/۴۵ میلیمتر (کم)، رنگ برگ سبز روشن و شکل برگچه انتهایی بیضی پهن بوده و طول دمبرگ ۵/۴۶ میلیمتر (بلند) است.
جوانه گل:

شکل جوانه گل در این رقم مخروطی کشیده می باشد. خوشه میوه: طول خوشه میوه ۴/۱۳سانتیمتر (بلند) و عرض خوشه میوه ۹/۱۰ سانتیمتر (متوسط)، قطر دم خوشه ۴/۸ میلیمتر (متوسط)، تعداد انشعابات اولیه ۱۲ عدد (متوسط)، تعداد انشعابات ثانویه روی اولین انشعاب اولیه ۱/۱ عدد (خیلی کم)، خوشه تنک، وزن خوشه تر ۳/۵۳ گرم (کم)، تعداد پسته های خوشه ۷/۲۰ (کم)، وزن پسته خشک هر خوشه ۴۵/۲۱ گرم (کم)، درصد پسته های خندان ۹/۷۳% (خیلی زیاد)، درصد پسته های دهن بسته با مغز کامل ۴/۱۸% (زیاد)، بدون پسته های نیمه مغز، درصد پسته های پوک با پوست ۷/۷% (خیلی کم). دارای انس خندان ۵۸/۲۷ (تقریباً زیاد) و انس مخلوط ۹۸/۲۸ (متوسط)است.
میوه دهی: تاریخ شروع رشد سریع جنین دراین رقم ۲۵ خرداد و زمان رسیدن میوه های آن ۱۲ شهریور می باشد (متوسط رس).
میوه: نوک میوه با پوست سبز خیلی کوتاه، رنگ پوست سبز در هنگام رسیدن میوه بنفش تیره و قرمز کم رنگ بوده و شکاف هایی روی پوست سبز دیدده می شود، وزن تر میوه با پوست سبز ۴۸/۲ گرم (متوسط)، وزن خشک پسته ۹۷۶/۰ گرم (متوسط)، طول پسته خشک ۲۴/۱۸ میلیمتر (کم)، عرض پسته خشک ۷۳/۱۱ میلیمتر (متوسط)، قطر پسته ۶۶/۱۱ میلیمتر (زیاد) تقریباً قطر و عرض پسته با هم مساوی است. شکل پسته خشک کروی است. موقعیت شکاف خوردن پوست استخوانی هم در طرف پشتی و هم در طرف شکمی هم اندازه بوده و وزن خشک مغز ۵۰۸/.گرم (متوسط) بافت پوست سبز متوسط و نیروی لازم جهت جدا کردن میوه از دم میوه متوسط می باشد. درصد وزنی پسته خشک به پسته تر با پوست ۳/۳۹%، رنگ رویی مغز ارغوانی و رنگ پوست استخوانی کرم می باشد.

برخی از خواص پسته فندقی

پسته بعلت داشتن آهن خون ساز است و آنهائیکه مبتلا به کم خونی هستند باید حتما روزانه مقدایر پسته بخورند خوردن پسته نیروی جنسی را تقویت می کند مغز و ذهن را تقویت می کند برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید است برای باز کردن مجاری کبد مصرف پسته توصیه می شود پسته معده را تقویت می کند برای تسکین سرفه مفید است اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می کند جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مقعد مفید است خواص پوست سبز پسته پوست سبز پسته تازه از نظر طب قدیم ایران سرد وخشک است و دارای خواص زیر می باشد برای رنگرزی بکار می رود. بهترین دارو رای رفع بوی ید دهان است جویدن آن باعث التیام زخم های داخل دهان می شود برای استحکام لثه آنرا روی لثه بمالید و یا بجوید دم کرده پوست سبزپسته حالت دل بهم خوردگی و استفراغ را از بین می برد دم کرده آن برای رفع اسهال مفید است برای رفع سکسکه پوست سبز پسته را دم کنید و یک فنجان از آنرا بنوشید خواص پوست سفید پسته پوست سفید پسته برای بواسیر و بیرون زدن مقعد مفید است . برای درمان این بیماری باید پوست سفید پسته را در آب بجوشانید و آنرا داخل لگنی بریزید و شخصی را که این بیماری را درد برای چند دقیقه در آن بنشیند . باعث تسکین درد و تخفیف بیماری می شود